Arbatos, mažinančios kraujospūdį

Žinoma, kad tam tikros rūšies arbatos gali turėti teigiamą poveikį mūsų sveikatai. Vienas iš šių poveikių – gebėjimas mažinti kraujospūdį, kas yra svarbu hipertenziją sergantiems žmonėms. Šiame straipsnyje aptarsime, kokios arbatos yra naudingiausios kraujospūdžiui mažinti ir kaip jos veikia mūsų organizmą.

Arbatos, Mažinančios Kraujospūdį

Žalioji arbata

Žalioji arbata yra viena populiariausių ir tyrimais labiausiai patvirtintų arbatų, mažinančių kraujospūdį. Jos veikliosios medžiagos, polifenoliai ir katechinai, padeda atpalaiduoti kraujagysles, todėl kraujospūdis gali natūraliai mažėti. Reguliarus žaliosios arbatos vartojimas taip pat gali sumažinti širdies ligų riziką.

Hibisko arbata

Hibisko arbata, gaminama iš sudžiovintų hibisko žiedų, yra dar viena puiki alternatyva spaudimą mažinančių arbatų ieškant. Tyrimai rodo, kad hibisko arbata gali efektyviai mažinti aukštą kraujospūdį, ypač jei ji vartojama reguliariai. Hibiskas padeda reguliuoti angiotenziną konvertuojantį fermentą, kuris yra atsakingas už kraujospūdžio reguliavimą.

Oolongo arbata

Oolongo arbata, pusiau fermentuota arbata tarp žaliosios ir juodosios arbatos, taip pat gali turėti teigiamą poveikį kraujospūdžiui. Ji yra turtinga antioksidantais, kurie padeda atpalaiduoti kraujagysles ir pagerinti kraujo tekėjimą, mažinant kraujospūdį.

Kaip vartoti?

Norint pasiekti geriausią poveikį, rekomenduojama vartoti 2-3 puodelius minėtųjų arbatų per dieną. Svarbu atsiminti, kad nors šios arbatos gali padėti kontroliuoti kraujospūdį, jos neturėtų būti vienintelė gydymo priemonė. Sveikas gyvenimo būdas ir reguliariai tikrinamas kraujospūdis yra būtini žingsniai siekiant sveikatos.

Įdomūs faktai

  • Arbatos lapai iš pradžių buvo naudojami kaip vaistas, o ne kasdienis gėrimas.
  • Žalioji arbata turi apie 30-40% vandenyje tirpių polifenolių, o juodoji – tik apie 3-10%.
  • Hibisko arbata taip pat gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje.

Arbatos gėrimas gali būti ne tik malonus ritualas, bet ir svarbi sveikatos priežiūros dalis. Pasirinkus tinkamas arbatas, galima ne tik mėgautis skoniu, bet ir teigiamai veikti savo kraujospūdį.

Komentarai

Komentarų nėra. Norėtumėte pradėti diskusiją?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *