Ceilono cinamonas: aromatingas kelionės palydovas

Ceilono cinamonas, žinomas dėl savo švelnaus, bet kartu ir intensyvaus aromato, yra išties ypatingas prieskonis. Šiame straipsnyje panagrinėsime, kodėl būtent Ceilono cinamonas turėtų rasti vietą jūsų virtuvėje, ypač puodelyje aromatingo arbatos.

Ceilono cinamonas su arbatos puodeliu
Šiltas Ceilono cinamono ir arbatos derinys.

Kas yra Ceilono cinamonas?

Ceilono cinamonas, gautas iš Cinnamomum verum medžio žievės, kilęs iš Šri Lankos, anksčiau žinomos kaip Ceilonas. Skirtingai nuo dažniau paplitusio Kinijos cinamono, Ceilono cinamonas pasižymi subtiliau skoniu ir aromatu, dėl ko yra labai vertinamas maisto ruošoje ir gėrimų paruošime visame pasaulyje.

Ceilono cinamono nauda

Ceilono cinamonas ne tik praturtina maistą skoniu, bet ir turi įvairių sveikatai naudingų savybių. Moksliniai tyrimai rodo, kad šis cinamonas gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, mažinti uždegimą ir netgi turėti antimikrobinių savybių. Be to, jis yra turtingas antioksidantų šaltinis.

Kaip paruošti arbatą su Ceilono cinamonu?

Norint mėgautis Ceilono cinamono teikiamais privalumais, galima paruošti aromatingą arbatą. Reikės:

  • Jūsų mėgstamos juodosios ar žaliosios arbatos
  • 1 arbatinio šaukštelio susmulkinto Ceilono cinamono
  • Verdančio vandens
  • Medaus ar kito saldiklio pagal skonį (neprivaloma)

Arbatą reikia paruošti įprastu būdu, pridedant cinamono. Leiskite jam trauktis kelias minutes, kad atsiskleistų visi aromatai. Galite pridėti medaus ar kitokio saldiklio pagal skonį.

Įdomūs faktai apie Ceilono cinamoną

  • Ceilono cinamono žievė išsirito į charakteringas lazdeles, kuomet džiovinama.
  • Šis cinamonas yra vienas iš seniausių žinomų prieskonių, naudotas tiek maisto gaminime, tiek medicinoje.
  • Šri Lanka yra didžiausia Ceilono cinamono eksportuotoja pasaulyje.

Nors šiandien mes dažniausiai susiduriame su cinamonu kaip su prieskoniu, senovės civilizacijose jis buvo vertinamas kaip prabangos prekė, netgi naudojamas kaip valiuta.

Apibendrinimas

Ceilono cinamonas yra ne tik puikus prieskonis, praturtinantis mūsų maisto ir gėrimų skonį, bet ir naudingas mūsų sveikatai. Jo švelnus, bet ryškus aromatas ir skonis gali pridėti ypatingą nata įvairiems patiekalams ir gėrimams, ypač arbatai. Todėl, norint įnešti šiek tiek egzotikos ir naudos į savo virtuvę, verta išbandyti šį išskirtinį prieskonį.

Komentarai

Komentarų nėra. Norėtumėte pradėti diskusiją?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *